17. april 2012
Tag børnene i hånden og løb to km blandt løver og kameler. Har du årskort, får du 50 procent rabat på tilmeldingen
Den 6. maj kl. 8 kan du kan du deltage i Danmarks sjoveste børneløb i Zoo. På den to km lange rute kommer du forbi isbjørne, elefanter og savannens mange dyr. Forældre er selvfølgelig velkommen til at løbe med deres barn rundt på ruten.
Udover motion og sundhed har løbet fokus på at skabe oplevelser for børn og barnlige sjæle. Igen i år vil være medaljer til alle børn, præmiepose og mulighed for at blive fotograferet med SvampeBob.
Rabat hvis du har årskort
Har du årskort til Zoo, får du 50 procent rabat. Tilmeld dig inden 1. maj via linket og indtast denne kode: A4915H666983. Indtast kode for hver person for at opnå rabatten. Du skal kunne fremvise gyldigt årskort i Zoos indgang.
Tilmeld dig børneløbet her